Књижевни сусрет са песникињом Жељком Аврић

Актуелности | СШУП | 29.02.2024.

У четвртак, 22. фебруара 2024. године, угостили смо песникињу Жељку Аврић која је са ученицима разговарала о својој поезији, животу, инспирацији, треми, дугогодишњем раду у Средњој школи унутрашњих послова и Полицијској управи у Сремској Митровици.

Књижевном сусрету присуствовао је велик број заинтересованих ученика, а програм је водила ученица Нада Малић. Песникиња је поразговарала и са ђацима који пишу поезију и прозу и саветовала им да никада не одустану од уметничког стварања.

Сусрет су улепшали стихови Предрага Ласице, Жељкиног некадашњег колеге, који нас је пријатно изненадио својим списатељским даром.