Književni susret sa pesnikinjom Željkom Avrić

Aktuelnosti | SŠUP | 29.02.2024.

U četvrtak, 22. februara 2024. godine, ugostili smo pesnikinju Željku Avrić koja je sa učenicima razgovarala o svojoj poeziji, životu, inspiraciji, tremi, dugogodišnjem radu u Srednjoj školi unutrašnjih poslova i Policijskoj upravi u Sremskoj Mitrovici.

Književnom susretu prisustvovao je velik broj zainteresovanih učenika, a program je vodila učenica Nada Malić. Pesnikinja je porazgovarala i sa đacima koji pišu poeziju i prozu i savetovala im da nikada ne odustanu od umetničkog stvaranja.

Susret su ulepšali stihovi Predraga Lasice, Željkinog nekadašnjeg kolege, koji nas je prijatno iznenadio svojim spisateljskim darom.