Наша Лена Златановић, државна првакиња у Фудокан каратеу

Актуелности | СШУП | 29.02.2024.

Наша ученица Лена Златановић из 2. вода 39. класе, је у Чачку на одржаном Државном првенству у Фудокан каратеу постала ДРЖАВНИ ПРВАК и то у следећим дисциплинама:
- Кого Кумите (борба без рукавица)
- Фудокан Спорт Кумите (борба са рукавицама)
- Кате екипно

У дисциплини Кате појединачно заузела је треће место што је укупно четири медаље: 3 златне и једна бронзана.

Овим пласманом наша ученица је изабрана у репрезентацију Србије и учествовала је на Светском првенству које се одржавало у Београду, где је Лена постала:
- cветски првак у дисциплини кого кумите (борба без рукавица тим),
- вице шампион света у дисциплини фудокан спорт кумите (борба са рукавицама),
- у дисциплинама кате појединачно и кате екипно заузела је 4. место.

Ово је за СШУП „Јаков Ненадовић” први државни и светски првак у спорту. Дакле, настављамо традицију СШУП-а дугу преко 30 година да имамо државне, балканске, европске и светске шампионе у борилачким спортовима.