Naša Lena Zlatanović, državna prvakinja u Fudokan karateu

Aktuelnosti | SŠUP | 29.02.2024.

Naša učenica Lena Zlatanović iz 2. voda 39. klase, je u Čačku na održanom Državnom prvenstvu u Fudokan karateu postala DRŽAVNI PRVAK i to u sledećim disciplinama:
- Kogo Kumite (borba bez rukavica)
- Fudokan Sport Kumite (borba sa rukavicama)
- Kate ekipno

U disciplini Kate pojedinačno zauzela je treće mesto što je ukupno četiri medalje: 3 zlatne i jedna bronzana.

Ovim plasmanom naša učenica je izabrana u reprezentaciju Srbije i učestvovala je na Svetskom prvenstvu koje se održavalo u Beogradu, gde je Lena postala:
- cvetski prvak u disciplini kogo kumite (borba bez rukavica tim),
- vice šampion sveta u disciplini fudokan sport kumite (borba sa rukavicama),
- u disciplinama kate pojedinačno i kate ekipno zauzela je 4. mesto.

Ovo je za SŠUP „Jakov Nenadović” prvi državni i svetski prvak u sportu. Dakle, nastavljamo tradiciju SŠUP-a dugu preko 30 godina da imamo državne, balkanske, evropske i svetske šampione u borilačkim sportovima.